Powrót

Aktualności

 • 6.03.2023

  Minister Anna Moskwa o przyszłości instalacji termicznego przetwarzania odpadów

  Głos w sprawie budowy nowych instalacji termicznego przetwarzania odpadów w naszym kraju zabrała Anna Moskwa - Minister Klimatu i Środowiska. Udzieliła odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości tej technologii w Polsce i perspektyw rozwoju branży, które zostały przekazane polskim parlamentarzystom, pytającym o budowę nowych zakładów tego rodzaju w różnych częściach kraju. 

 • 15.02.2023

  Rozwój instalacji termicznego przetwarzania odpadów pomoże samorządom

  Kilka dni temu dziennikarze Dziennika Gazety Prawnej przeprowadzili rozmowę z Jarosławem Rolińskim - dyrektorem Departamentu Ochrony Ziemi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W trakcie wywiadu zwrócono uwagę na kluczowe wyzwania stojące przed branżą termicznego przetwarzania odpadów w naszym kraju. 

 • 9.02.2023

  Zmiany w kierownictwie firmy EEW

  EEW Energy from Waste, europejski lider w zakresie wytwarzania energii z odpadów, dostosowuje kierownictwo firmy do wyzwań przyszłości: Timo Poppe (42 lata), były członek zarządu swb AG i generalny pełnomocnik EWE AG, zostanie z dniem 1 sierpnia 2023 r. nowym dyrektorem generalnym EEW. W roku 2023 Bernard M. Kemper (65 lat), który od roku 2014 z powodzeniem kieruje Grupą jako dyrektor generalny, obejmie funkcję prezesa rady nadzorczej firmy. Jürgen Rauen (76 lat), obecny przewodniczący rady nadzorczej, stopniowo wycofuje się z aktywnego życia zawodowego.

 • 26.01.2023

  Budowa instalacji termicznego przetwarzania odpadów a status uzdrowiska. Rozmowa z dr hab. Piotrem Rączką na Ino.Online

  Jak nowe inwestycje, takie jak instalacja termicznego przetwarzania odpadów, mogą wpłynąć na status uzdrowiska posiadany przez miasto? Na ten temat dziennikarze portalu Ino.Online rozmawiają z dr. hab. Piotrem Rączką, prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

 • 22.12.2022

  Rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

  Pragniemy złożyć wszystkim Państwu - mieszkankom i mieszkańcom Inowrocławia i okolic, najserdeczniejsze życzenia. Niechaj zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą dla Państwa czasem odpoczynku i wewnętrznej radości. Życzymy wesołych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Wielu radosnych chwil, wytrwałości pomyślności w nadchodzącym 2023 roku!

  EEW Energy from Waste GmbH

   

 • 10.11.2022

  CIECH Soda Polska zakończyła wymianę tysiąca worków filtracyjnych i zapowiada kolejne inwestycje

  CIECH Soda Polska w ostatnich dniach października zakończyła montaż blisko tysiąca nowych worków filtracyjnych, zwiększających efektywność wychwytywania pyłu sodowego. Projekt zrealizowano na terenie instalacji sody monohydratowej w fabryce w Inowrocławiu.

 • 7.11.2022

  Rozmowa z Prezesem CIECH Soda Polska - Tomaszem Molendą na portalu Ino.online

  Temat instalacji termicznego przetwarzania odpadów był jednym z wątków poruszonych w trakcie rozmowy Prezesa CIECH Soda Polska - Tomasza Molendy z redakcją portalu Ino.online. Zachęcamy do lektury wywiadu! Całość rozmowy publikujemy na naszej stronie internetowej.

 • 26.10.2022

  Energia z odpadów może pomóc w transformacji Elektrowni Bełchatów

  Zaprezentowano raport BloombergNEF (BNEF) i Forum Energii (FE), w którym omówiono perspektywy transformacji energetycznej Bełchatowa i funkcjonującej tam elektrowni. Autorzy opracowania uznali, że w perspektywie najbliższych kilkunastu lat 80% utraconej produkcji może zostać zastąpione przez 6-11 GW energii wiatrowej i słonecznej oraz 0,1–1,5 GW mocy dyspozycyjnych zlokalizowanych w promieniu 20-30 km od obecnej elektrowni. Jednym z rozwiązań proponowanych w analizie jest rozważenie budowy instalacji termicznego przetwarzania odpadów w Bełchatowie.

 • 26.09.2022

  CIECH S.A. i EEW Energy from Waste GmBH współpracują przy budowie instalacji w Inowrocławiu

  CIECH S.A. i EEW Energy from Waste GmBH podpisały umowę dotyczącą współpracy przy projekcie budowy instalacji termicznego przekształcania odpadów w Inowrocławiu. Obie strony ustaliły zakres działań w fazie przygotowania inwestycji w województwo kujawsko-pomorskim. Będzie to pierwszy z trzech etapów realizacji przedsięwzięcia - kolejne dwa zakładające budowę i operacjonalizację nowej instalacji – zostaną określone w przyszłości odrębnymi umowami. W dokumencie ustalono, że w terminie do grudnia 2024 roku nastąpi m.in. pozyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych i pozwoleń, kontraktacja robót, a także pozyskanie finansowania budowy instalacji w Inowrocławiu.

 • 05.08.2022

  Wspólne oświadczenie CIECH Soda Polska i firmy EEW ws. rozmowy z Panem Ireneuszem Stachowiakiem na portalu Ino.online

  Nie możemy oczekiwać, że każdy, kto wypowiada się na temat planowanej inwestycji na terenie kompleksu przemysłowego CIECH Soda Polska będzie ekspertem w dziedzinie termicznego przetwarzania odpadów. Niedopuszczalne jest jednak, kiedy źródłem nieprawdziwych informacji jest prezes WFOŚ. Zwłaszcza, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, któremu WFOŚ podlega, systemowo wspiera budowę instalacji termicznego przetwarzania odpadów z odzyskiem energii stanowiących istotną częścią nowoczesnej, bezpiecznej i racjonalnej gospodarki odpadami. Jakie przekłamania (bo nie są to po prostu opinie) pojawiły się w wypowiedzi prezesa Stachowiaka?

 • 21.07.2022

  Wizyta przedstawicieli organizacji związkowych w zakładzie EEW w Magdeburgu

  W czwartek i piątek (14 i 15 lipca) przedstawiciele organizacji związkowych, działających w CIECH Soda Polska, uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Magdeburga. Celem wizyty było bliższe poznanie specyfiki działania instalacji termicznego przetwarzania odpadów i przedstawienie całego procesu technologicznego, który pozwala na redukcję opadów przy jednoczesnej produkcji energii elektrycznej i ciepła.

 • 18.07.2022

  Mamy za mało instalacji termicznego przetwarzania odpadów

  W obliczu wyzwań dotyczących efektywnego zagospodarowania odpadów komunalnych, Polska stoi przed koniecznością zwiększenia liczby instalacji termicznego przetwarzania. O potrzebie zintensyfikowania działań w tym obszarze zaapelował wiceprezes NFOŚiGW podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki oraz Transformacji Energetycznej i Górniczej. 

 • 05.07.2022

  NFOŚiGW dofinansuje budowę instalacji termicznego przetwarzania odpadów

  Kolejny krok w kierunku rozwoju instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych w Polsce. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć dodatkowe 3 mld złotych na dofinansowanie inwestycji w tym obszarze. 

 • 21.06.2022

  List otwarty związków zawodowych Ciech Soda Polska

  Pięć central związkowych Ciech Soda Polska wystosowało wspólny apel, w którym apeluja o rzetelne informowanie na temat planowanej na terenie zakładu inwestycji. Treść listu została przekazana również regionalnym mediom. Można go pobrać tutaj. 

 • 26.05.2022

  Odpowiedzi na pytania mieszkańców

  W dniu 12 maja, podczas spotkania Inwestora z mieszkańcami zadawano wiele pytań na temat projektowanej instalacji termicznego przetwarzania odpadów. Nie na wszystkie mieliśmy możliwość odpowiedzieć w sposób wyczerpujący. Dlatego miasto Inowrocław zebrało najważniejsze z nich i poprosiło nas o udzielenie pełnych odpowiedzi i opublikowania ich również na stronie www. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami.

 • 16.05.2022

  SPOTKANIE INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE

  12 maja 2022 r. w restauracji AS, na terenie zakładów Ciech Soda Polska w Inowrocławiu odbyło się pierwsze, zorganizowane przez Inwestora, spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące budowy zakładu termicznego przetwarzania odpadów.

 • 12.05.2022

  Broszura o inwestycji już dostępna

  Przygotowana została broszura dotyczącą inwestycji. Materiał ten zawiera najważniejsze informacje dotyczące planowanej instalacji.

  Broszury będą rozdawane m.in. podczas spotkań informacyjno-konsultacyjnych. Wersję elektroniczną można pobrać tutaj.

 • 05.05.2022

  Spotkanie informacyjne w sprawie instalacji termicznego przetwarzania odpadów w Inowrocławiu. Czwartek, 12 maja, godzina 17.00, restauracja As.

  Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców na spotkanie poświęcone budowie nowoczesnej instalacji termicznego przetwarzania odpadów. Spotkanie odbędzie się w restauracji As przy ul. Fabrycznej 4 w Inowrocławiu. Inwestorzy przybliżą projekt inwestycji, a następnie odpowiedzą na pytania mieszkańców. 

 • 02.05.2022

  Frank Paasche w rozmowie z portalem informacyjnym ino.online

  Serwis Ino.Online zwrócił się do nas z serią pytań dotyczących projektu budowy instalacji termicznego przetwarzania odpadów w Inowrocławiu. Na wszystkie odpowiedział Frank Paasche, członek zarządu EEW Energy From Waste Sp. z o.o. Zapraszamy do lektury: Spalarnia odpadów. Inwestor odpowiada na nasze pytania.

 • 29.04.2022

  Tomasz Molenda w rozmowie z Gazetą Pomorską o budowie zakładu termicznego przetwarzania odpadów w Inowrocławiu

  Czy instalacja będzie bezpieczna, co inwestycja oznacza dla przyszłości zakładu Ciech Soda Polska, co posłuży jako paliwo, a także czy obawy dotyczące nowej inwestycji są uzasadnione - o tym wszystkim można przeczytać w rozmowie Gazety Pomorskiej z Tomaszem Molendą p.o. prezesa Ciech Soda Polska. Więcej.

 • 20.04.2022

  Uruchomiliśmy dział "Aktualności"

  Na naszej stronie uruchomiliśmy dział "Aktualności". Będziemy w nim na bieżąco informować o postępach w projekcie i zamieszczać wszystkie ważne informacje dotyczące inwestycji. Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony.

 • 17.06.2019

  Informationsveranstaltung in Rahlstedt

  Am 6. Juni hat EEW in Rahlstedt über den Ersatzneubau der MVA sowie die Errichtung einer Klärschlamm-Monoverbrennungsanlage (KVA) berichtet.

  Download: Vortragsfolien Informationsveranstaltung 06.06.2019

 • 06.05.2019

  Einladung zur Anlagenführung am 7. Mai

  Unter dem Motto „Energie.Zukunft.Stapelfeld“ bieten Belegschaft und Geschäftsführung von EEW Energy from Waste Stapelfeld interessierten Bürgerinnen und Bürgern aus Stapelfeld und Umgebung eine Führung durch die thermische Abfallverwertungsanlage „MVA Stapelfeld“ an.

  Erleben Sie Ihren Abfall bei der Arbeit und wie daraus Strom und Fernwärme wird.

  Wann?

  Dienstag, 7. Mai 2019, 16 Uhr

  Wo? 

  EEW Energy from Waste Stapelfeld GmbH
  Ahrensburger Weg 4
  22145 Stapelfeld

  Die Führungen sind auf zwei Stunden angelegt, Anmeldungen erbitten wir bis einschließlich Dienstag, den 7. Mai 12 Uhr
  unter 0 40 67576-0 sowie außerhalb der Geschäftszeiten unter stapelfeld@eew-energyfromwaste.com.

  Die Teilnehmerzahl ist aus Sicherheitsgründen pro Führung auf 20 Personen begrenzt. Interessierten, denen wir am 7. Mai keinen Blick hinter die Kulissen ermöglichen können, bieten wir ersatzweise ergänzende Führungen an.   

 • 23.02.2022

  The City of Inowrocław, the CIECH Group, EEW, FBSerwis and Budimex sign a Memorandum of Understanding on the construction of a thermal waste utilisation plant

  On 23 February, a letter of intent on the construction of a thermal waste utilisation plant at the CIECH Soda Polska soda factory in Inowrocław was signed at Inowrocław City Hall.

   

Powrót